Розв'яжіть рівняння:х²+3х²-9х-27=0​


Ответы на вопрос

Отвечает Стромов Алексей.

Спочатку слід об'єднати подібні доданки:

4x² - 9x - 27 = 0

Далі, розв'язуємо квадратне рівняння за допомогою формули дискримінанту:

x = (-b ± √(b² - 4ac)) / 2a

Застосовуючи цю формулу до нашого рівняння, маємо:

a = 4, b = -9, c = -27

x = (-(-9) ± √((-9)² - 4(4)(-27))) / 2(4)

x = (9 ± √(441)) / 8

x = (9 ± 21) / 8

Таким чином, маємо два розв'язки:

x1 = (9 + 21) / 8 = 3

x2 = (9 - 21) / 8 = -1.5

Отже, розв'язками рівняння є x = 3 та x = -1.5.