При повному згорання пропану утворилось 44л. карбон IV оксиду.Скільки літрів кисню для цього

потрібно?​

Ответы на вопрос

Отвечает Фетисова Тоня.

Ответ:

Збалансоване хімічне рівняння для повного згоряння пропану є:

C3H8 + 5 O2 → 3 CO2 + 4 H2O

Згідно з рівнянням, на кожен моль реагуючого пропану (C3H8) потрібно 5 молей кисню (O2) для отримання 3 молей вуглекислого газу (CO2) і 4 молей води (H2O).

Ми можемо використовувати закон ідеального газу, щоб співвіднести об'єм діоксиду вуглецю (CO2), що утворюється, з кількістю молей CO2, що утворюються:

PV = nRT

де P-тиск, V-об'єм, n - кількість молей, R - газова постійна і T - температура. Припускаючи, що тиск, температура та об'єм CO2 є постійними, ми можемо записати:

n = PV/RT

Оскільки ми знаємо, що було вироблено 44 літри CO2, ми можемо розрахувати кількість молей CO2:

n = (44 л) (1 атм)/(0,08206 л.атм/моль.До)(298 К) = 1,82 моль CO2

З збалансованого хімічного рівняння ми знаємо, що 1 моль пропану (C3H8) реагує з 5 молями кисню (O2), утворюючи 3 молі вуглекислого газу (CO2). Отже, кількість молей кисню (O2), необхідна для отримання 1,82 молей CO2, дорівнює:

n (O2) = n (CO2) x (5 моль O2 / 3 моль CO2) = 3,03 моль O2

Нарешті, ми можемо використовувати закон ідеального газу, щоб співвіднести кількість молей кисню (O2) з необхідним об'ємом кисню:

V(O2) = n(O2)RT/P

Припускаючи ті ж умови тиску, температури та об'єму, що і раніше, ми можемо записати:

V (O2) = (3,03 моль) (0,08206 л.атм/моль.До)(298 К)/(1 атм) = 73,5 л

Отже, для повного спалювання 1 моля пропану (C3H8) і отримання 44 літрів вуглекислого газу (CO2) необхідно 73,5 літра кисню (O2).

Объяснение: