Колесо радіусом 40 см обертається рівномірно. Яку лінійну та кутову швидкість мають точки на ободі

колеса, якщо період обертання 0,5 с?

Ответы на вопрос

Отвечает Лысенко Елизавета.

Ответ:

12.56 рад/с

Объяснение:

Лінійна швидкість точки на ободі колеса можна обчислити за формулою:

v = 2 * π * r / T,

де v - лінійна швидкість, r - радіус колеса, T - період обертання.

v = 2 * 3.14 * 40 / 0.5,

v = 2 * 3.14 * 40 / 0.5,

v = 314.1592654 см/с.

Отже, лінійна швидкість точок на ободі колеса становить 314.1592654 см/с.

Кутова швидкість точок на ободі колеса можна обчислити за формулою:

ω = 2 * π / T,

де ω - кутова швидкість, T - період обертання.

ω = 2 * 3.14 / 0.5,

ω = 12.56 рад/с.

Отже, кутова швидкість точок на ободі колеса становить 12.56 рад/с.

Отвечает Zhazhoyan Gevorg.

Дай кращу відповідь якщо не важко((

Лінійна швидкість точок на ободі колеса залежить від радіуса колеса та кутової швидкості обертання. Щоб знайти лінійну швидкість, використаємо формулу: linear_velocity = radius * angular_velocity.

Даний радіус колеса 40 см. Кутова швидкість можна знайти, обернувши період обертання (0,5 с) у відношення: angular_velocity = 1 / period.

Отже, angular_velocity = 1 / 0,5 = 2 рад/c.

Тепер, використовуючи значення радіуса та кутової швидкості, можемо обчислити лінійну швидкість:

linear_velocity = 40 см * 2 рад/c = 80 см/c.

Отже, точки на ободі колеса мають лінійну швидкість 80 см/c та кутову швидкість 2 рад/c.