Металевий важок на динамометрі послідовно опускають у склянку з водою і склянку з невідомою

рідиною. У повітрі важок розтягує пружину динамометра з силою 11 Н, у воді — 10 Н, а у невідомій рідині — з силою 9,5 Н. Визначте густину цієї рідини.​

Ответы на вопрос

Отвечает Васильев Даниил.

При опускании тела в жидкость пружина растягивается меньше на величину силы Архимеда. В воде Fa=11-10=1 H. Fa=(po)gV; 1=1000*gV; gV=1/1000. В неизвестной жидкости Fa=11-9,5=1,5 H. Тогда в ней Fa=(po)2*gV; но произведение gV=1/1000; тогда 1,5=(po)2*1/1000; 1,5*1000=(po)2; (po)2=1500 кг/м³ - это ответ.