9. У вертикальному магнітному однородному полі з індукцією 2 Тл по двом горизонтальним металевим

рейкам, відстань між якими 20 см, рівномірно рухається металевий брусок масою 0,5 кг. Знайдіть силу струму, що протакає через брусок, якщо коефіцієнт тертя 0,12.

Ответы на вопрос

Отвечает Кохова Милена.

Ответ:

\boldsymbol{\boxed{I = 1,5 \ A}}

Сила тока протекающая через брусок равна 1,5 А

Примечание:

Ток идет по направлению оси аппликат

Объяснение:

Дано:

B = 2 Тл

l = 0,2 м

\mu = 0,12

\alpha = 90°

m = 0,5 кг

g = 10 м/c²

Найти:

I \ - \ ?

-------------------------------------

Решение:

Сила Ампера:

F_{A} = BIl \sin \alpha

Так как проводник равномерно движется, то векторная сумма всех сил действующих на тело равна нулю по первому закону Ньютона:

\overrightarrow{F_{A}} + \overrightarrow{F_{T}} + \overrightarrow{N} + m\overrightarrow{g} = 0

OX : F_{A} - F_{T} = 0 \Longrightarrow F_{A} = F_{T}

OX :N - mg = 0 \Longrightarrow N = mg

F_{T} = \mu N = \mu mg

F_{A} = F_{T}

BIl \sin \alpha = \mu mg \Longrightarrow \boldsymbol{\boxed{ I = \frac{\mu mg}{Bl \sin \alpha }  }}

Расчеты:

\boldsymbol I = (0,12 · 0,5 кг · 10 м/c²) / (2 Тл · 0,2 м · sin 90°) = 1,5 A

Ответ: I = 1,5 A.