Решите задачу Прямий провідник масою 500 г та довжиною 50 см рухається рівномірно та прямолінійно

по двом горизонтальним металевим рейкам, коефіцієнт тертя об які дорівнює 0,3. Провідник перебуває у вертикальному магнітному полі з індукцією 200 мТл. Визнач силу струму в цьому провіднику.​

Ответы на вопрос

Отвечает Наумкин Михаил.

Ответ:

\boldsymbol{\boxed{I = 15 \ A}}

Сила тока протекающая через брусок равна 15 А

Примечание:

Ток идет по направлению оси аппликат

Объяснение:

Дано:

B = 0,2 Тл

l = 0,5 м

\mu = 0,3

\alpha = 90°

m = 0,5 кг

g = 10 м/c²

Найти:

I \ - \ ?

-------------------------------------

Решение:

Сила Ампера:

F_{A} = BIl \sin \alpha

Так как проводник равномерно движется, то векторная сумма всех сил действующих на тело равна нулю по первому закону Ньютона:

\overrightarrow{F_{A}} + \overrightarrow{F_{T}} + \overrightarrow{N} + m\overrightarrow{g} = 0

OX : F_{A} - F_{T} = 0 \Longrightarrow F_{A} = F_{T}

OX :N - mg = 0 \Longrightarrow N = mg

F_{T} = \mu N = \mu mg

F_{A} = F_{T}

BIl \sin \alpha = \mu mg \Longrightarrow \boldsymbol{\boxed{ I = \frac{\mu mg}{Bl \sin \alpha }  }}

Расчеты:

\boldsymbol I = (0,3 · 0,5 кг · 10 м/c²) / (0,2 Тл · 0,5 м · sin 90°) = 15 A

Ответ: I = 15 A.