У вертикальному магнітному однородному полі з індукцією 2 Тл по двом горизонтальним металевим

рейкам, відстань між якими 20 см, рівномірно рухається металевий брусок масою 0,5 кг. Знайдіть коефіцієнт тертя, якщо сила струму, що протакає через брусок, становить 1,5 А

Ответы на вопрос

Отвечает Гусакова Карина.

Ответ:

\boldsymbol{\boxed{\mu = 0,12}}

Коэффициент трения равен 0,12

Примечание:

Ток идет по направлению оси аппликат

Объяснение:

Дано:

B = 2 Тл

l = 0,2 м

I = 1,5 A

\alpha = 90°

m = 0,5 кг

g = 10 м/c²

Найти:

\mu \ - \ ?

-------------------------------------

Решение:

Сила Ампера:

F_{A} = BIl \sin \alpha

Так как проводник равномерно движется, то векторная сумма всех сил действующих на тело равна нулю по первому закону Ньютона:

\overrightarrow{F_{A}} + \overrightarrow{F_{T}} + \overrightarrow{N} + m\overrightarrow{g} = 0

OX : F_{A} - F_{T} = 0 \Longrightarrow F_{A} = F_{T}

OX :N - mg = 0 \Longrightarrow N = mg

F_{T} = \mu N = \mu mg

F_{A} = F_{T}

BIl \sin \alpha = \mu mg \Longrightarrow \boldsymbol{\boxed{ \mu = \frac{BIl \sin \alpha}{mg}  }}

Расчеты:

\boldsymbol \mu = (2 Тл · 1,5 A · 0,2 м · sin 90°) / (0,5 кг · 10 м/c²) = 0,12

Ответ: \mu = 0,12.