З яким прискоренням рухався автомобіль під час аварійного гальмування, якщо водієві вдалося

зупинити автомобіль, що рухався зі швидкістю 54 км/год, за 5 с? Якою була швидкість руху автомобіля через 2 с після початку гальмування? Мені потрібно через дано​

Ответы на вопрос

Отвечает Жеманова Дана.

Дано:

початкова швидкість автомобіля, v0 = 54 км/год

час гальмування, t = 5 с

Шукаємо:

прискорення автомобіля під час гальмування, a

швидкість руху автомобіля через 2 с після початку гальмування, v2

Розв'язок:

Переведемо початкову швидкість автомобіля в м/с:

v0 = 54 км/год = 15 м/с

Визначимо прискорення автомобіля за формулою:

a = (v - v0) / t,

де v - кінцева швидкість автомобіля (відома як 0, оскільки автомобіль зупинився)

a = (0 - 15 м/с) / 5 с = -3 м/с²

Так як прискорення від'ємне, це означає, що автомобіль гальмував, тобто його швидкість зменшувалася.

Для того, щоб визначити швидкість автомобіля через 2 с після початку гальмування, можна скористатися формулою:

v2 = v0 + at,

де v0 = 15 м/с, a = -3 м/с², t = 2 с.

v2 = 15 м/с + (-3 м/с²) * 2 с = 9 м/с

Відповідь:

Прискорення автомобіля під час гальмування дорівнює -3 м/с².

Швидкість автомобіля через 2 с після початку гальмування дорівнює 9 м/с.