Опір провідника завдовжки 10м з площею перерізу 1000 мм2 дорівнює 2 Ом. Чому дорівнює питомий

опір матеріалу, з якого виготовлений провідник?

Ответы на вопрос

Отвечает Бабичева Лера.

Питомий опір матеріалу можна визначити, використовуючи формулу:

p = R * (A / L)

де p - питомий опір матеріалу, R - опір провідника, A - площа перерізу провідника, L - довжина провідника.

Знаючи, що опір провідника дорівнює 2 Ом, довжина провідника - 10 м, а площа перерізу - 1000 мм² (або 0,001 м²), ми можемо обчислити питомий опір матеріалу:

p = R * (A / L) = 2 * (0,001 / 10) = 0,0002 Ом/м

Отже, питомий опір матеріалу, з якого виготовлений провідник, дорівнює 0,0002 Ом/м.