Розрахуйте еквівалентну дозу яку отримав ліквідатор аварії на ЧАЕС при тотальному опроміненні

гама-випромінюванням, якщо відомо, що протягом 40 хв. він передував в області дії джерела потужністю 3 Гр/год. Коефіцієнт якості – 1, маса ліквідатора – 70 кг.

Ответы на вопрос

Отвечает Крилова Анастасія.

Для розрахунку еквівалентної дози використовуємо формулу:

H = D × Q

де H - еквівалентна доза, D - поглинута доза, Q - коефіцієнт якості.

Поглинута доза може бути обчислена за формулою:

D = Φ × t

де Φ - експозиційна доза, t - час опромінення.

Експозиційна доза може бути обчислена за формулою:

Φ = I / r^2

де I - потужність джерела випромінювання, r - відстань до джерела.

Отже, поглинута доза буде:

D = Φ × t = (3 Гр/год) × (40 хв./60) = 2 Гр

Так як коефіцієнт якості Q = 1, то еквівалентна доза буде рівна поглинутій дозі:

H = D = 2 Гр

Отже, ліквідатор отримав еквівалентну дозу 2 Гр.