Яку еквівалентну дозу йонізуючого випромінювання отримає людина, що перебуває поблизу

а-випромінювання протягом години, якщо щосекунди вона отримує поглинуту дозу 25-10-9 Гр? Коефіцієнт якості для с випромінювання становить 20. Запишіть відповідь у мілізівертах ОЧЕНЬ СРОЧНО!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Харитоненко Павел.

Для розрахунку еквівалентної дози використовуємо формулу:

Е = H * Q,

де Е - еквівалентна доза, H - поглинута доза, Q - коефіцієнт якості випромінювання.

У нашому випадку:

H = 25 * 10^-9 Гр/с * 3600 с = 9 * 10^-5 Гр

Q = 20 (за вказівкою умови)

E = 9 * 10^-5 Гр * 20 = 1.8 * 10^-3 Гр

Отже, людина отримає еквівалентну дозу 1.8 мЗв.