Яку швидкість повинно мати тіло, що рухається, щоб його розмір зменшився у 2 рази?


Ответы на вопрос

Отвечает Балацкая Алена.

Ответ:

Швидкість тіла, при якій його розмір зменшується у 2 рази, залежить від точки відліку та спостережувача. Відповідно до теорії відносності Ейнштейна, коли тіло рухається з великою швидкістю порівняно зі спостерігачем, відбувається зменшення довжини в напрямку руху тіла.

Однак, для більшості повсякденних ситуацій, де швидкість тіла значно нижча за швидкість світла, можна скористатися класичною формулою зв'язку між швидкістю, часом та розміром:

v = Δx / Δt

де v - швидкість тіла, Δx - зміна розміру тіла, Δt - зміна часу.

Якщо розмір тіла зменшується у 2 рази, означає, що Δx = -x (зі знаком мінус, оскільки розмір зменшується), де x - початковий розмір тіла.

Тоді формула для швидкості стає:

v = -x / Δt

Це означає, що швидкість тіла повинна бути від'ємною та залежати від інтервалу часу Δt, протягом якого розмір тіла зменшується у 2 рази. Щоб точно визначити значення швидкості, потрібно мати конкретні дані про тривалість цього інтервалу часу.

Объяснение: