Промислове очищення газів від гідроген сульфіду відбувається під час пропускання їх через тверді

речовини, до складу яких входить ферум (III) гідроксид. Обчисліть, який об'єм гідроген сульфіду (н.у.) може увібрати суміш, що містить 25,68 г ферум(ІІІ) гідроксиду

Ответы на вопрос

Отвечает Савичева Катя.

Ответ:

Розглянемо реакцію між гідроген сульфідом та ферум(III) гідроксидом:

Fe(OH)3 + 3H2S → Fe2S3 + 6H2O

За рівнянням реакції, 1 моль Fe(OH)3 здатний увібрати 3 моля H2S.

Молярна маса Fe(OH)3:

Fe: 1 * 55,85 = 55,85 г/моль

O: 3 * 16 = 48 г/моль

H: 3 * 1,01 = 3,03 г/моль

M(Fe(OH)3) = 55,85 + 48 + 3,03 = 106,88 г/моль

Кількість молей Fe(OH)3 в 25,68 г (за законом стехіометрії):

n = m/M = 25,68/106,88 = 0,240 моль

Таким чином, кількість молей H2S, яку може увібрати Fe(OH)3, буде:

n(H2S) = 3n(Fe(OH)3) = 3 * 0,240 = 0,720 моль

Об'єм газу H2S за нормальних умов можна обчислити за формулою:

V = n * Vm

де Vm - молярний об'єм газу за нормальних умов (22,4 л/моль)

Тому, об'єм H2S, який може увібрати 25,68 г Fe(OH)3 за нормальних умов, буде:

V = n * Vm = 0,720 * 22,4 = 16,13 л

Отже, суміш, що містить 25,68 г ферум(III) гідроксиду, може увібрати 16,13 л гідроген сульфіду за нормальних умов.