Два точкові заряди -2*10-9 Кл та 4*10-9 Кл розмішені на відстані 10 см. Визначте напруженість поля

в точці А, яка ділить відрізок, що сполучає заряди навпіл.

Ответы на вопрос

Отвечает Сбродова Анастасия.

Объяснение:

Для визначення напруженості поля в точці А, яка поділяє відрізок, що з'єднує заряди навпіл, можна використовувати принцип суперпозиції електричних полів.

Напруженість електричного поля у точці, створюваного зарядом, визначається за такою формулою:

E = k * (|q|/r^2),

де E - напруженість поля, k - електростатична постійна (k 9 * 10 ^ 9 Н · м ^ 2 / Кл ^ 2), | q | - Абсолютне значення заряду, r - відстань від заряду до точки.

Для першого заряду, із зарядом -2 * 10^(-9) Кл, відстань до точки А становить 5 см або 0.05 м. Підставляючи значення у формулу, отримуємо:

E1 = (9 * 10^9 Н·м^2/Кл^2) * (|-2 * 10^(-9) Кл|/(0.05 м)^2) = 1.8 * 10^6 Н/Кл.

Для другого заряду, із зарядом 4 * 10^(-9) Кл, що також знаходиться на відстані 5 см або 0.05 м від точки А, отримуємо:

E2 = (9 * 10 ^ 9 Н · м ^ 2 / Кл ^ 2) * (4 * 10 ^ (-9) Кл / (0.05 м) ^ 2) = 7.2 * 10 ^ 6 Н / Кл.

Так як напруженості електричних полів від різних зарядів складаються векторно, з урахуванням напрямку полів, напруженість поля в точці А дорівнюватиме:

E = E1 + E2 = 1.8 * 10^6 Н/Кл + 7.2 * 10^6 Н/Кл = 9 * 10^6 Н/Кл.

Таким чином, напруженість поля в точці А, розташованої на відстані, ділить відрізок, що з'єднує заряди навпіл, становить 9*10^6 Н/Кл (ньютонів на кулон).