Визначити масу водню, який знаходиться в балоні об'ємом 2·10-²³ м3 під тиском 8,3*10 в 6 Па при

температурі 17 градусів С ДОПОМОЖІТЬ БУДЬЛАСКА

Ответы на вопрос

Отвечает Мыльникова Мария.

Відповідь:

Для визначення маси водню в балоні використаємо рівняння газової станції, яке має вигляд:

PV = nRT,

де P - тиск газу, V - об'єм газу, n - кількість речовини газу (в даному випадку маса водню), R - універсальна газова стала, T - температура газу.

Спочатку перетворимо тиск з паскалей до кілопаскалей:

P = 8.3 * 10^6 Па = 8.3 * 10^3 кПа.

Також переведемо температуру з градусів Цельсія до кельвінів:

T = 17°C + 273.15 = 290.15 K.

Універсальна газова стала R = 8.314 J/(mol·K).

Підставимо ці значення до рівняння газової станції та вирішимо його відносно маси водню (n):

P * V = n * R * T,

n = (P * V) / (R * T).

Підставимо відповідні значення:

n = (8.3 * 10^3 кПа) * (2 * 10^(-23) м^3) / (8.314 J/(mol·K) * 290.15 K).

Проведемо необхідні обчислення:

n ≈ 5.616 * 10^(-23) моль.

Так як маса водню дорівнює кількості речовини помноженій на молярну масу, використаємо молярну масу водню (H2), яка дорівнює 2 г/моль:

маса водню = n * молярна маса водню = (5.616 * 10^(-23) моль) * (2 г/моль) ≈ 1.123 * 10^(-22) г.

Отже, маса водню, який знаходиться в балоні об'ємом 2 * 10^(-23) м^3 під тиском 8.3 * 10^6 Па при температурі 17 градусів С, приблизно дорівнює 1.123 * 10^(-22) г.