Коли на поверхню прозорої рідини падає світловий промінь під кутом 30° до поверхні, кут заломлення

становить 40°. Яким буде кут заломлення, якщо кут між падаючим променем і поверхнею рідини збільшити до 60°

Ответы на вопрос

Отвечает Ахмедов Данил.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

α₁ = 90°-30° = 60°

β₁ = 40⁰

α₁ = 90°-60° = 30°

_______________

β₂ - ?

Поскольку n - const, то:

sin α₁ / sin β₁ = sin α₂ / sin β₂

sin 60⁰ / sin 40⁰ = sin 30⁰ / sin β₂

0,8660 / 0,6428 = 0,5000 / sin β₂

1,3472 = 0,5000 / sin β₂

sin β₂ = 0,5000/1,3472

sin β₂ = 0,3711

β₂ ≈ 21°