Скейт масою 2 кг рухається горизонтально зі швидкістю 2 м/с. Його наздоганяє хлопчик масою 30 кг та

застрибує на нього. З якою швидкістю біг хлопчик, якщо на скейті він рухався зі швидкістю 5 м/с. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Земсков Коля.

Відповідь:Збереження частини руху можна реалізувати, щоб завантажити швидкість хлопчика після того, як він застрибне на скейт. Збереження деяких систем руху стверджується, що сума деяких систем руху до і після зіткнення залишається незмінною.

Кількість рухів скейта до зіткнення можна обчислити за формулою:

p1 = m1 * v1,

де m1 - маса скейта, v1 - його швидкість.

Отже, p1 = 2 кг * 2 м/с = 4 кг м/с.

Після того, як хлопчик застрибне на скейт, система стане системою двох тіл (хлопчик і скейт), яку кількість систем руху після зіткнення можна обчислити за формулою:

p2 = (m1 + m2) * v2,

де m2 - маса хлопчика, v2 - шукана швидкість системи.

Ми знаємо, що p1 = p2, тому:

m1 * v1 = (m1 + m2) * v2.

Підставляємо відомі значення та розв'язуємо для v2:

2 кг * 2 м/с = (2 кг + 30 кг) * v2

4 кг м/с = 32 кг * v2

v2 = 4 кг м/с / 32 кг = 0,125 м/с

Отже, швидкість хлопчика після застрибування на скейт буде 0,125 м/с.

Пояснення: