Дві однакові за розміром кульки, взаємодіють із силою 0,4 Н. Яка відстань між кульками, якщо

заряд однієї з них дорівнює +6 нКл, а іншої −2 нКл. Обчисліть, якою буде сила електростатичної взаємодії кульок після того, як вони торкнуться одна одної й знову розійдуться на таку саму відстань.

Ответы на вопрос

Отвечает Чередниченко Александра.

Ответ: 5,2*10⁻⁴м; 0,13Н

Объяснение:

Дано:

q1=+6нКл=+6*10⁻⁹Кл

q2=-2нКл=2*10⁻⁹Кл

F=0,4Н

k=9*10⁹Н*м²/Кл²

-----------------------

r-?

F=k*|q1|*|q2|/r², где:

k-коэффициент пропорциональности;

q1 и q2-заряды;

r-расстояние между зарядами

Отсюда:

r=√(k*|q1|*|q2|/F)=√(9*10⁹*6*10⁻⁹*2*10⁻⁹/0,4)=5,2*10⁻⁴м

После соединения шариков, их заряды будут равны:

q1=q2=(q1+q2)/2=(6-2)/2=2нКл

Сила взамодействия будет равна:

F=k*|q1|*|q2|/r²=9*10⁹*2*10⁻⁹*2*10⁻⁹/(5,2*10⁻⁴)²=0,13Н