помогите срочно! Дві однакові металеві кульки, розташовані на деякій відстані одна від одної,

взаємодіють із силою 0,3 Н. Визначте відстань між кульками, якщо заряд однієї з них дорівнює +2 мкКл, а іншої –6 мкКл. Обчисліть, якою буде сила електростатичної взаємодії кульок після того, як вони торкнуться одна одної й знову розійдуться на таку саму відстань.​

Ответы на вопрос

Отвечает Парфиненко Рома.

Ответ: 0,6м; 0,1Н

Объяснение:

Дано:

q1=+2мкКл=+2*10⁻⁶Кл

q2=-6мкКл=-6*10⁻⁶Кл

F=0,3Н

k=9*10⁹Н*м²/Кл²

-----------------------

r-?

F=k*|q1|*|q2|/r², где:

k-коэффициент пропорциональности;

q1 и q2-заряды;

r-расстояние между зарядами

Отсюда:

r=√(k*|q1|*|q2|/F)=√(9*10⁹*2*10⁻⁶*6*10⁻⁶/0,3)=0,6м

После соприкосновения шариков, их заряды будут равны:

q1=q2=(q1+q2)/2=(-6+2)/2=-2мкКл=-2*10⁻⁶Кл

Сила взамодействия будет равна:

F=k*|q1|*|q2|/r²=9*10⁹*2*10⁻⁶*2*10⁻⁶/0,6²=0,1Н