ДАЮ 100 БАЛОВ ЗА 1 ВОПРОС Дві однакові металеві кульки, розташовані на деякій відстані одна від

одної, взаємодіють із силою 0,25 мН. Визначте відстань між кульками, якщо заряд однієї з них дорівнює 1 мкКл, а іншої 4 мкКл. Обчисліть, якою буде сила електростатичної взаємодії кульок після того, як вони торкнуться одна одної й знову розійдуться на таку саму відстань. Расписать с Дано

Ответы на вопрос

Отвечает Вольф Ангелина.

Ответ: 12м; 0,39мН

Объяснение:

Дано:

q1=1мкКл=1*10⁻⁶Кл

q2=4мкКл=4*10⁻⁶Кл

F=0,25мН=0,25*10⁻³Н

k=9*10⁹Н*м²/Кл²

-----------------------

r-?

F=k*|q1|*|q2|/r², где:

k-коэффициент пропорциональности;

q1 и q2-заряды;

r-расстояние между зарядами

Отсюда:

r=√(k*|q1|*|q2|/F)=√(9*10⁹*1*10⁻⁶*4*10⁻⁶/0,25*10⁻³)=12м

После соприкосновения шариков, их заряды будут равны:

q1=q2=(q1+q2)/2=(1+4)/2=2,5мкКл=2,5*10⁻⁶Кл

Сила взамодействия будет равна:

F=k*|q1|*|q2|/r²=9*10⁹*2,5*10⁻⁶*2,5*10⁻⁶/12²=3,9*10⁻⁴Н=0,39мН