Дві однакові металеві кульки, розташовані на деякій відстані одна від одної, взаємодіють із силою

8Н. Визнач відстань між кульками, якщо заряд однієї з них дорівнює 8мкКл, а іншої 29мкКл. Обчисли, якою буде сила електростатичної взаємодії кульок після того, як вони торкнуться одна одної й знову розійдуться на таку саму відстань. 40 баллов!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Евтушенко Илья.

Ответ:

1) ≈ 0,51 м;

2) ≈ 11,84 Н

Объяснение:

1)

F = 8 H

q₁ = 8 мкКл = 8·10⁻⁶ Кл

q₂ = 29 мкКл = 29·10⁻⁶ Кл

k = 9·10⁹ H·м²/Кл²

------------------------

r - ?

-------------------------

По закону Кулона сила взаимодействия зарядов

F = k\cdot \dfrac{q_1\cdot q_2}{r^2}

Откуда расстояние между зарядами

r = \sqrt{\dfrac{k\cdot q_1\cdot q_2}{F} } = \sqrt{\dfrac{9\cdot10^9\cdot 8\cdot 10^{-6}\cdot 29\cdot10^{-6}}{8} } \approx 0.51~(m).

После соприкосновения заряды на шариках стали одинаковыми

q₁ = q₂ = 0.5 · (8 + 29) = 18.5 (мкКл) = 18.5·10⁻⁶ Кл

2)

Сила взаимодействия изменилась

F = k\cdot \dfrac{q_1\cdot q_2}{r^2}=9\cdot10^9\cdot \dfrac{18.5\cdot10^{-6}\cdot18.5\cdot10^{-6} }{0.51^2} \approx 11.84~(N).