5. Як зміниться сила взаємодії двох точкових зарядів, якщо відстань між ними зменшити в 3 рази?

Відповідь обгрунтуйте. 6. Позитивні заряди 1 нКл і 2 нКл розташовані на відстані 3 см один від одного. Визначте, з якою силою вони відштовхуються. 7. Відстань між двома однаковими зарядами дорівнює 3 см. Визначте значення зарядів, якщо вони відштовхуються із силою 0,25 мН.

Ответы на вопрос

Отвечает Минхайдарова Айгуль.

Ответ:

5.Была сила взаимодействия:

F = k·q₁·q₂/r²

Стала сила взаимодействия:

F' = k·q₁·q₂/(r/3)² = 9· k·q₁·q₂/r² = 9·F

Сила увеличилась в 9 раз.

6.Закон Кулона:

F = k* ( |q1|*|q2| )/r^2, де k- електростатична стала (9*10^9 Н·м^2·Кл^-2),

|q1| - модуль першого нерухомого точкового заряду,

|q2| - модуль другого точкового заряду,

r - відстань між зарядами,

1 нКл = 1*10^-9 Кл, 2 нКл = 2*10^-9 Кл, r =3 см = 3*10^-2 м

F = k* ( |q1|*|q2| )/r^2

F=(9*(10^9)*1*(10^-9)*2*(10^-9))/((3*(10^-2))^2)

F=0.00002 Н або 0.02 мН

Объяснение:

.

7Ответ: 5 нКл

Объяснение:

Я так полагаю условие должно выглядеть так.

Расстояние между двумя одинаковыми зарядами 3 см, они отталкиваются с силой 0.25 мН. Определить значение зарядов.

Дано:

lq1l = lq2l = lql

r = 3 см = 0.03 м

F = 0.25 мН = 0.25 * 10^-3 Н

---------------------------------------------

lql - ?

Решение:

F = ( klq1llq2l )/r²

F = ( klql^2 )/r²

lql = r√( F/k )

lql = 0.03√( ( 0.25 * 10^-3 )/( 9 * 10^9 ) ) = 5 нКл