Виконуючи лабораторну роботу учень рівномірно тягне вздовж поверхні столу брусок, прикладаючи силу

1,7 Н, спрямовану горизонтально. Яка маса бруска, якщо коефіцієнт тертя ковзання між бруском і столом складає 0,25? Прискорення вільного падіння g=10 H/м. Відповідь подати в грамах, без одиниць вимірювання​

Ответы на вопрос

Отвечает Galimov Dinmukhamed.
Сила тертя, що діє на брусок, дорівнює силі, яку учень прикладає до бруска (тобто 1,7 Н), помноженій на коефіцієнт тертя ковзання (0,25). Таким чином, сила тертя дорівнює:

Fт = 1,7 Н * 0,25 = 0,425 Н

За другим законом Ньютона, F = m * a, де F - сила, m - маса тіла, a - прискорення тіла. У нашому випадку тіло перебуває у стані рівномірного руху, тобто його прискорення дорівнює нулю. Отже, можна записати:

F = m * a
m = F / a
m = Fт / g

Підставляючи значення сили тертя Fт та прискорення вільного падіння g, отримаємо:

m = Fт / g = 0,425 Н / 10 м/с² = 0,0425 кг = 42,5 г

Отже, маса бруска становить 42,5 г.
Отвечает Дураков Георгий.

Відповідь:

За другим законом Ньютона сила, що діє на брусок, дорівнює силі тертя:

F = f

де F - сила, яку прикладає учень, f - сила тертя.

Знаходимо масу бруска:

m = F / g

Знаходимо силу тертя:

f = μ * N

де μ - коефіцієнт тертя, N - сила реакції опори (рівна вазі бруска), яка діє вертикально вгору.

Знаходимо N:

N = m * g

Отже, ми маємо:

f = μ * m * g

F = f

m = F / (μ * g)

Підставляємо дані:

m = 1,7 Н / (0,25 * 10 Н/кг) = 6,8 кг = 6800 г

Отже, маса бруска становить 6800 г.