Велосипедист, що стартує з місця з прискоренням 0,3 м/с2 проїжджає розганяючись відстань 20 м.

Знайдіть час розгону велосипедиста.

Ответы на вопрос

Отвечает Дубинин Илья.

Для розв'язання цієї задачі можна скористатися рівнянням руху з прискоренням:

s = ut + (1/2)at^2

де s - пройдена відстань, u - початкова швидкість (у нашому випадку рівна нулю), a - прискорення, t - час.

Ми знаємо, що початкова швидкість рівна нулю, прискорення a = 0,3 м/с², а пройдена відстань s = 20 м. Нам потрібно знайти час t, який потрібен велосипедисту, щоб розігнатися на цю відстань.

Тоді ми можемо записати рівняння:

20 = 0 + (1/2) * 0.3 * t^2

Розв'язавши його відносно часу t, ми отримаємо:

t = sqrt(40/3) ≈ 3.054 с

Отже, час розгону велосипедиста становить близько 3,054 с.