від компресора до шлангу, S = 4см², рухається повітря при тиску 10 В Па і Т =27°С, визначити

швидкість руху повітря в шлангу, якщо за 3 хв. проходить 1.28 кг повітря, (густина повітря за нормальних умов 1,29 кг/м³)​

Ответы на вопрос

Отвечает Сувид Ярослав.

Ответ:

За рівнянням стану ідеального газу, маса повітря, що проходить через шланг за час t може бути визначена як:

m = ρSV

де ρ - густина повітря, S - площа поперечного перерізу шлангу, V - швидкість руху повітря.

Для знаходження швидкості руху повітря використаємо закон збереження маси: маса повітря, що виходить з компресора, дорівнює масі повітря, що проходить через шланг:

m = ρ1AV1 = ρ2SV2

Розкриваємо V2:

V2 = (ρ1AV1) / (ρ2S)

Переводимо масу повітря з кг до м³:

m = 1.28 кг = 1.28 / 1.29 м³ = 0.9922 м³

Пдставляємо дані:

V2 = (10 Па * 4 см² * 3 хв. * 60 с) / (1.29 кг/м³ * 0.9922 м³) = 4.43 м/с

Отже, швидкість руху повітря в шлангу становить 4.43 м/с