Предмет розміром 50 см має розмір зображення 2м. Визначте збільшення лінзи. СРОЧНО​


Ответы на вопрос

Отвечает Труфанов Максим.

Ответ:

Для визначення збільшення лінзи необхідно знати дві величини: відстань об'єкту до лінзи (u) та відстань зображення до лінзи (v).

З формули тонкої лінзи 1/f = 1/v - 1/u, де f - фокусна відстань лінзи, можна отримати значення фокусної відстані лінзи, якщо відомі відстані до об'єкту та зображення.

Для збільшення лінзи використовується формула збільшення лінзи: β = v/u.

Отже, щоб визначити збільшення лінзи, нам потрібно визначити відстань об'єкту до лінзи (u) та відстань зображення до лінзи (v).

У нашому випадку, об'єкт (предмет) має розмір 50 см, що дорівнює 0,5 м. Розмір зображення - 2 метри.

Таким чином, відстань об'єкту до лінзи u = f, а відстань зображення до лінзи v = f + 0,5.

Підставляючи ці значення в формулу 1/f = 1/v - 1/u, отримуємо:

1/f = 1/(f + 0,5) - 1/f

2/f = 1/0,5

f = 0,25 м = 25 см

Отже, фокусна відстань лінзи дорівнює 25 см.

Збільшення лінзи β = v/u = (f + 0,5) / f = (25 + 50) / 25 = 3.

Отже, збільшення лінзи дорівнює 3.