ДАЮ 100 БАЛІВ Рівняння руху тіла має вигляд: х-5+10t-22. Всі величини в рівнянні вказані в

системі СІ. Визначте переміщення тіла через 5 с від початку руху? Як рухається тіло?В який момент часу воно зупиниться?

Ответы на вопрос

Отвечает Бобров Федя.

Ответ:

2.7 с.

Объяснение:

Переміщення тіла визначається формулою:

х = x₀ + vt + (at²)/2,

де x₀ - початкове положення, v - швидкість, t - час, a - прискорення.

У даному випадку, початкове положення x₀ = -5 м, швидкість v = 10 м/с, прискорення a = 0, тому відпадає другий доданок у формулі.

Тоді переміщення тіла через 5 с буде:

х = -5 + 10 * 5 - 0 = 45 м.

Отже, переміщення тіла через 5 с від початку руху становить 45 м.

Так як прискорення дорівнює 0, то тіло рухається зі сталою швидкістю 10 м/с.

Для того, щоб визначити момент часу, коли тіло зупиниться, необхідно знайти розв'язок рівняння руху для t, при якому х = 0:

0 = -5 + 10t - 22

22 = 10t - 5

t = 2.7 с.

Отже, тіло зупиниться через 2.7 с після початку руху.