2.На горизонтальній ділянці дороги велосипедист, що рухався із швидкістю 12 м/с перестав крутити

педалі і до повної зупинки пройшов шлях 100 м. Яка сила тертя діяла на нього, якщо його маса разом із велосипедом 60 кг,

Ответы на вопрос

Отвечает Бакшинов Эдик.

Ответ:

a = (v^2 - u^2) / 2s

де v - кінцева швидкість (0 м/с, оскільки велосипедист зупинився), u - початкова швидкість (12 м/с), s - пройдений шлях (100 м)

a = (0^2 - 12^2) / (2 x 100) = -0.72 м/с^2

Отже, прискорення велосипедиста дорівнює -0.72 м/с^2. Це означає, що на нього діє сила тертя, рівна:

F = ma = 60 кг x (-0.72 м/с^2) = -43.2 Н

де m - маса велосипедиста разом з велосипедом.

Отже, сила тертя, що діє на велосипедиста, дорівнює 43.2 Н. Враховуючи те, що сила тертя завжди діє в напрямку, протилежному до руху, ми можемо сказати, що тертя між колесами велосипеда та дорогою становить 43.2 Н.