Для ізобарного нагрівання газу, кількість речовини якого 700 молей, на 600к йому передали кількість

теплоти 9,5 МДж. Визначити роботу газу і збільшення його внутрішньої енергії.

Ответы на вопрос

Отвечает Гусева Даша.

Ответ:

ось

Объяснение:

Для вирішення цієї задачі використаємо закон збереження енергії для ізобарного процесу:

Q = ΔU + W

де Q - кількість теплоти, що передається газу, ΔU - зміна внутрішньої енергії газу, W - робота, яку виконує газ.

Дано:

n = 700 моль - кількість речовини газу

ΔT = 600 K - зміна температури газу

Q = 9,5 МДж - кількість теплоти, що передається газу

Спочатку визначимо зміну внутрішньої енергії:

ΔU = Cᵥ * n * ΔT

де Cᵥ - теплоємність застосовуваного газу при ізобарному процесі.

Оскільки теплоємність не вказана у вихідних даних, можемо використати стала теплоємність для ідеального газу при ізобарному процесі, що дорівнює 29,1 Дж/(моль·K):

ΔU = 29,1 Дж/(моль·K) * 700 моль * 600 К

ΔU = 12 204 000 Дж = 12,204 МДж

Тепер можемо використати закон збереження енергії, щоб визначити роботу газу:

W = Q - ΔU

W = 9,5 МДж - 12,204 МДж

W = -2,704 МДж

Отже, робота газу дорівнює -2,704 МДж (у цьому випадку робота є від'ємною, оскільки газ виконує роботу проти зовнішнього тиску).

Збільшення внутрішньої енергії газу дорівнює ΔU = 12,204 МДж.