Вагон масою 20 т рухається з постійним від'ємним прискоренням, чисельно рівним 0,3 м с в квадраті

Початкова швидкість вагона 54 км/ год. 1. Яка сила гальмування діє на вагон! 2. Через скільки часу вагон зупиниться? 3. Яку відстань вагон пройде до зупинки? Побудувати графік залежності відстані, яку вагон пройде до зупинки від маси вагона для 0,1 m < m < 1.5m. Допоможіть мені будь ласка терміново треба.

Ответы на вопрос

Отвечает Бернацкая Виолетта.

Ответ:Можемо скористатися другим законом Ньютона: сума сил, що діють на тіло, дорівнює масі тіла, помноженій на його прискорення:

F = m*a

де F - гальмівна сила, що діє на вагон, m - маса вагону, a - прискорення.

Підставляємо відповідні значення:

F = 20 000 кг * (-0.3 м/с^2) = -6 000 Н

Отже, гальмівна сила, що діє на вагон, дорівнює -6 000 Н (у зворотньому напрямку).

Час руху вагону до зупинки можна визначити за формулою:

t = v / a

де v - початкова швидкість вагону.

Перетворимо початкову швидкість в м/с:

v = 54 км/год * 1000 м/км / 3600 с = 15 м/с

Підставляємо відповідні значення:

t = 15 м/с / 0.3 м/с^2 = 50 с

Отже, час руху вагону до зупинки дорівнює 50 с.

Переміщення вагону можна визначити за формулою:

s = v*t + (1/2)at^2

де s - переміщення вагону.

Підставляємо відповідні значення:

s = 15 м/с * 50 с + (1/2)(-0.3 м/с^2)(50 с)^2 = 375 м

Отже, переміщення вагону дорівнює 375 м.

Объяснение: