9. Ядро атома має 5 нейтронів і заряд 6,4 - 10-19 Кл. Вкажіть, ізотоп якого це еле- мента. 10.

Швидкість а-частинки в середньому в 15 разів менша за швидкість В-частинки. Порівняйте кінетичні енергії частинок.с Дано: пожалусто)​

Ответы на вопрос

Отвечает Котикова Тина.

Ответ:

Заряд ядра атома складається з суми зарядів протонів і електронів, які утримуються в атомі. За умови, що заряд ядра становить 6,4 x 10^-19 Кл, атом містить 6 протонів, тому загальний заряд протонів у цьому атому складає 6 x 1,6 x 10^-19 Кл = 9,6 x 10^-19 Кл. Щоб знайти кількість нейтронів, можна відняти кількість протонів від загальної кількості ядерних частинок у ядрі атома: 11 - 6 = 5. Таким чином, цей атом містить 6 протонів і 5 нейтронів, і є це ядерний ізотоп бору, 11B.

Кінетична енергія частинки (K) залежить від її маси (m) і швидкості (v) за формулою K = (1/2)mv^2. Якщо швидкість а-частинки в середньому менша в 15 разів за швидкість В-частинки, то швидкість а-частинки становить 1/15 від швидкості В-частинки. Отже, якщо позначити швидкість В-частинки як vB, то швидкість а-частинки буде vA = vB/15.

Кінетичні енергії а-частинки та В-частинки будуть відповідно:

KA = (1/2)mA(vA)^2

KB = (1/2)mB(vB)^2

Але, відношення мас а- та В-частинок може бути різним, тому що маса а-частинки зазвичай більша за масу В-частинки. Тому не можна точно порівняти їхні кінетичні енергії тільки за швидкістю. Щоб дізнатися, яка частинка має більшу кінетичну енергію, потрібно знати їхні маси.

Объяснение: