Ракета масою 5 т летить зі швидкістю 5 км/с. В процесі польоту , від ракети відкидається пустий

паливний резервуар, масою 100 кг. З якою швидкістю ракета продовжить свій рух, якщо паливний резервуар відкидається зі швидкістю 100 м/с? (Бажано написати відповідь у зошиті)

Ответы на вопрос

Отвечает Сабуров Владимир.
Дано:
m = 5 т = 5000 кг
υ = 5 км/с = 5000 м/с
m₁ = 100кг
υ₁ = 100 м/с
Знайти:
υ₂ - ?
mυ = m₁υ₁ + m₂υ₂ → m₂υ₂ = mυ - m₁υ₁ → υ₂ = mυ - m₁υ₁/m₂
m = m₁ + m₂ → m₂ = m - m₁ отже:
υ₂ = mυ - m₁υ₁/m₂ и m₂ = m - m₁ → υ₂ = mυ - m₁υ₁/m - m₁
υ₂ = 5000кг * 5000м/с - 100кг * 100м/с / 5000кг - 100кг = 25 000 000кг*м/с - 10000кг*м/с / 4900кг = 24 990 000кг*м/с / 4900кг = 5100м/с = 5,1 км/с