1.Розрахуйте кінетичну енергію тіла, що має масу 50 кг і рухається зі швидкістю 10 м/с. 2.Яку

потенціальну енергію має камінь масою 40 кг, який знаходиться на висоті 3 м ? 3.Пружину жорсткістю 100 Н/м розтягнули на 3 см. Обчисліть її потенціальну енергію. 4.Нерухомий м'яч масою 0,5 кг знаходиться на балконі на висоті 20 м над землею. М'яч починає падати на землю. Обчисліть кінетичну енергію м'яча на висоті 10 м. Також розрахуйте його швидкість на висоті 10 м. ( Розгорнута відповідь!! ) ДАЮ 100 БАЛЛІВ!

Ответы на вопрос

Отвечает Новиков Дмитрий.

Ответ:

Кінетична енергія тіла може бути визначена за формулою:

E = (1/2)mv^2

де E - кінетична енергія, m - маса тіла, v - швидкість тіла

Підставляємо дані:

E = (1/2) * 50 кг * (10 м/с)^2

E = (1/2) * 50 * 100

E = 2500 Дж

Отже, кінетична енергія тіла з масою 50 кг і швидкістю 10 м/с дорівнює 2500 Дж. Потенціальна енергія каменя на висоті 3 м визначається за формулою:

E = mgh,

де E - потенціальна енергія, m - маса каменя, g - прискорення вільного падіння і h - висота, на якій знаходиться камінь.

Підставляючи відповідні значення, отримуємо:

E = 40 кг * 9,81 м/с² * 3 м = 1177,2 Дж

Отже, потенціальна енергія каменя становить 1177,2 Дж. Формула для потенціальної енергії пружини: Еп = (kx^2)/2, де k - жорсткість пружини, x - зміщення відносно спокою.

У нашому випадку, k = 100 Н/м і x = 0.03 м (3 см).

Еп = (100 * 0.03^2)/2 = 0.045 Дж

Отже, потенціальна енергія пружини становить 0.045 Дж.