До кінців нитки, перекинутої через нерухомий блок, підвішено тягарці масою 1 кг і 6 кг. Визначте, з

яким прискоренням рухатимуться вантажі. Тертям у блоці знехтувати. Прискорення вільного падіння 9,8 м/с^2. Відповідь запишіть числом в м/с^2.

Ответы на вопрос

Отвечает Куракулов Никита.

Ответ:

Обидва тягарці будуть рухатися з однаковим прискоренням, оскільки нитка не розтягується і не згинається. За другим законом Ньютона, сила, що діє на кожен тягарець, дорівнює його вазі, тобто 1 кг * 9,8 м/с^2 = 9,8 Н і 6 кг * 9,8 м/с^2 = 58,8 Н відповідно.

Застосовуючи другий закон Ньютона до кожного тягарця, отримуємо:

F = m * a

Для першого тягарця: 9,8 Н = 1 кг * a

a = 9,8 м/с^2

Для другого тягарця: 58,8 Н = 6 кг * a

a = 9,8 м/с^2

Отже, обидва тягарці рухатимуться з прискоренням 9,8 м/с^2.