Допоможіть, будь ласка! Металеву деталь масою 500 г підвісили до динамометра і опустили у нас. Який

об'єм деталі, якщо покази динамометра становлять 4,6 Н?​

Ответы на вопрос

Отвечает Olegovish Timur.

Для розв'язання цієї задачі потрібно використовувати закон Архімеда: об'єм рідини, яку займає тіло, дорівнює об'єму тіла, яке занурено в рідину. Крім того, ми можемо використовувати формулу для знаходження сили тяжіння:

F = m * g

де F - сила тяжіння, m - маса тіла, g - прискорення вільного падіння.

Закон Архімеда стверджує, що на тіло, занурене в рідину, діє сила, що дорівнює вазі рідини, яку воно витісняє. Отже, сила, вимірювана динамометром, дорівнює вазі рідини, яку витісняє металева деталь.

Таким чином, ми можемо знайти об'єм деталі, використовуючи формулу:

V = m / ρ

де V - об'єм деталі, m - її маса, ρ - щільність рідини, яку вона витісняє.

Щільність води при нормальних умовах становить близько 1000 кг/м³, тому щільність повітря, яке знаходиться в деталі, можна знехтувати.

F = m * g

4,6 Н = 0,5 кг * g

g = 4,6 Н / 0,5 кг = 9,2 м/c²

V = m / ρ

V = 0,5 кг / 1000 кг/м³ = 0,0005 м³ = 500 см³

Отже, об'єм металевої деталі становить 500 кубічних сантиметрів (або 0,0005 кубічних метрів).