На шовковій нитці висить металева кулька масою 10 г, якій надали заряд 18 мКл. Знизу до неї

підносять другу кульку. Коли відстань між кульками становить 20 см, нитка рветься. Чому дорівнює заряд другої кульки, якщо нитка витримує максимальну силу натягу 400 мН? СРОЧНО ПЖ

Ответы на вопрос

Отвечает Корнилов Иван.

Ответ:

q2 = 4.9 мкКл

Объяснение:

Дано:

m = 10 г = 0.01 кг

q1 = 18 мкКл = 18*10^(-6) Кл

r = 20 см = 0.2 м

Fmax = 400 мН = 0.4 Н

Знайти:

q2

Розв'язання:

F = k * (q1 * q2) / r^2, (формула електростатичної сили притягання)

k = 9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2.

Підставляємо відомі значення:

F = (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2) * (18 * 10^(-6) Кл) * q2 / (0.2 м)^2 = 81 * q2 Н.

Fmax = m * g,

g = 9.8 м / с^2.

Підставляємо відомі значення:

Fmax = 0.01 кг * 9.8 м / с^2 = 0.098 Н.

F = Fmax, (рівняння рівноваги) або 81 * q2 = 0.4 Н. =>

=> q2 = 0.4 Н / 81 = 0.0049 Кл = 4.9 мкКл.

Відповідь: q2 = 4.9 мкКл.