Завдання 1. На шовковій нитці висить металева кулька, заряд якої +20 нКл, а маса 2 г. Під нею на

деякій відстані розташували таку саму кульку, але iз зарядом - 4 нКл. (1 бал) Чи зміниться сила натягу нитки, і якщо зміниться, то як а) збiльшиться: б) зменшиться: в) залишиться незмінною; г) спочатку збільшиться, а потім зменшиться. (3 бали) На якій відстані потрібно розташувати другу кульку, щоб сила натягу нитки змінилась у 2 рази? Кульки розташовані в повітрі.​

Ответы на вопрос

Отвечает Жаркимбаева Енлик.

Сила натягу нитки з зарядом +20 нКл і зарядом -4 нКл залежить від відстані між ними та закону Кулона.
Початкова сила натягу F1 = (9 * 10^9 Н·м^2/Кл^2) * |20 нКл * (-4 нКл)| / r1^2, де r1 - початкова відстань.
Для зміни сили натягу нитки у 2 рази:
Використовуємо рівняння 2 * F1 = (9 * 10^9 Н·м^2/Кл^2) * |20 нКл * (-4 нКл)| / r2^2.
Щоб знайти r2, розв'язуємо рівняння: r2 = √[(9 * 10^9 * |20 * (-4)|) / (2 * F1)].