Скільки кілограмів Урану-235 щодоби спалюють реактори Південно-Української АЕС, якщо теплова

потужність кожного реактора дорівнює 3000МВт? Під час кожного поділу ядра 92 235U виділяється 3,2·10-Дж енергії, яка повність передається носію(воді). Стала Авогадро 6,02·10231/моль.

Ответы на вопрос

Отвечает Завраев Ибрагим.

Ответ:

m = 3,16 кг.

Объяснение:

Дано:

t = 1 доба

P = 3 · 1000 МВт

E0 = 3,2 · 10 –11Дж

M = 235 · 10 –3кг/моль

m — ?

СІ:

Р = 3 · 10 9Вт

t = 86 400 с

Розв'язання:

Робота, яку виконує реактор:

A = P · t.

Енергія, яку виділяє уран:

E = E0 · N,

За умовами задачі A = E, тоді:

Pt =  E0mNA ;

m =  Pt · M;

m =  3 · 10 9Вт · 86 400с · 235 · 10 –3кг/моль  = 3,16 (кг).