4. Скільки атомів Цезію-137 містить зразок, якщо за одну секунду розпадається 3,5·10 9 атомів

цезію. Стала радіоактивного розпаду 7,0·10 -10 с 1 . 4 рівень. 5. Скільки часу може працювати АЕС, потужність якої 200 МВт , ККД 20%, за рахунок енергії, що виділяється при діленні 2.4 кг Урану-235? Маса одного ядра Урану-235 дорівнює 3,9·10 -25 кг, а під час кожного поділу виділяється 3,2·10 -11 Дж енергії. ДАЮ 50 БАЛЛОВ!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Кривцова Полина.

4. Спочатку необхідно знайти кількість атомів цезію-137 в одній секунді розпаду:

За сталою радіоактивного розпаду можна знайти кількість атомів, які розпадуться за одну секунду:

λ = 7,0·10^-10 с^-1

N = 3,5·10^9 атомів/с

Тоді за формулою N = N₀e^(-λt) можна знайти початкову кількість атомів N₀ у зразку:

N₀ = N / e^(-λt) = 3,5·10^9 / e^(-7,0·10^-10 с^-1 * 1 с) ≈ 3,5·10^9 * 1,0000007 ≈ 3,5000025·10^9 атомів

Далі можна визначити кількість атомів цезію-137 в зразку, використовуючи відсоткове співвідношення концентрації цезію-137 у зразку:

Для цього потрібно знати відсоток Цезію-137 у зразку, що надається у завданні.

5. Енергія, що виділяється при діленні 2.4 кг Урану-235:

Е = m * N_A * ε, де m - маса Урану-235, N_A - кількість ядер в одній молекулі, ε - середня енергія виділення при діленні одного ядра.

N_A = 6.02 * 10^23 / моль - число Авогадро.

m_U235 = 2.4 кг = 2400 г = 2400 / 235 грамів Урану-235

N_U235 = m_U235 * N_A / molar_mass_U235 = (2400 / 235) * (6.02 * 10^23) / 235 ≈ 6.13 * 10^25 ядер

E = N_U235 * ε = (6.13 * 10^25) * (3.2 * 10^-11) = 1.96 * 10^15 Дж

Потужність АЕС:

P = 200 МВт = 200 * 10^6 Вт

ККД = 20% = 0.2
Час роботи АЕС можна визначити за формулою:

E = P * t * ККД

t = E / (P * ККД) = (1.96 * 10^15) / (200 * 10^6 * 0.2) ≈ 4.9 * 10^7 секунд ≈ 1550с.