Крапля масою 0.016мг, яка втратила 100 електронів, перебуває в рівновазі в повітрі. Яке прискорення

отримає крапля якщо на відстані 3 см від неї розмістити заряд 2•10^-7 кл? С условием, пожалуйста.​

Ответы на вопрос

Отвечает Матылевич Аким.

Ответ:

Hy-c.

Капелька потеряла 100 электронов - т.е. она стала положительно заряженной в размере 100 протонов(т.к. у нее именно такой избыток протонов):

q1(заряд капли)=1.6*10^-19*100=1.6*10^-17 Кл.

a=F/m(второй закон Ньютона).

m=16*10^-6 кг

F=k*q1*q2/r^2(закон Кулона)

k=9*10^9(константа)

r=3 cm = 3*10^-2 м

F=9*10^9*1.6*10^-17*2*1 0^-6/4*10^-4-7.2*10^-10 H

a=F/m=7.2*10^-10/16*10^-6=0.45*10^-4 м/с^2