Лід, температура якого -12 ºC, помістили в калориметр, що містить 2 кг води за температури 20 ºC.

Після цього в посудині встановилася температура -2 ºC. Якою була маса льоду? Уважайте, що питома теплоємність води 4200 Дж/(кг·ºC), питома теплоємність льоду 2100 Дж/(кг·ºC), питома теплота кристалізації води 34·104 Дж/кг. Відповідь округліть до сотих. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Галимова Ангелина.

t₁=-12° C

t=-2°  C

t₀=0 °C

t₂=20° C

m₂=2 кг

c₁=2100  Дж/кг*С

c₂=4200  Дж/кг*С

λ=3.4*10⁵  Дж/кг

m₁-?

Коли ми змішали воду і лід, то температура льоду збільшується а температура води зменшуєтья. Тоді ми отримуємо кількість теплоти льоду до температури рівноваги дорівнює кількісті теплоти води і льоду до тієї ж температури рівноваги. Також я хочу відзначати що вода переходіть до льоду, то вона теж втрачає енергію на кристалізацію і вже як лід але має масу води має кількісті теплоти до температури рівноваги. Таким чином ми отримуємо наступне рівняння

Q₁=Q₂+Q₃+Q₄

c₁m₁(t-t₁)=c₁m₂(t₀-t)+λm₂+c₂m₂(t₂-t₀)

m₁=(c₁m₂(t₀-t)+λm₂+c₂m₂(t₂-t₀) )/( c₁(t-t₁) )=

=( 2100 Дж/кг*С×2 кг×(0°С-(-2°С))+3,4*10⁵Дж/кг×2кг+4200Дж/кг*С ×

×2кг×(20°С-0°С)  )÷(2100Дж/кг*С×(-2°С-(-12°С) )=40,8 кг