Яка кількість штрихів на одиницю довжини має дифракційна решітка, якщо зелена лінія ртуті (2=546

нм) в спектрі першого порядку спостерігається під кутом 1992 (​

Ответы на вопрос

Отвечает Минаев Кирилл.

Ответ:

Объяснение:

λ₀ = 546 нм = 546·10⁻⁹ м

m = 1

φ = 19,92°

_____________

N - ?

Формула дифракционной решетки:

d·sin φ = m·λ₀

Постоянная дифракционной решетки:

d = m·λ₀ / sin φ

d = 1·546·10⁻⁹ / sin 19,92° = 1·546·10⁻⁹ / 0,342  ≈ 1,6·10⁻⁶ м

N = 1/d = 1 / 1,6·10⁻⁶ = 625  штр/мм