Під час лабораторної роботи учень дістав чітке зображення запаленої свічки. Яка фокусна відстань й

оптична сила лінзи, якщо відстань від свічки до лінзи становить 24 см, а відстань від лінзи до екрана – 12 см.Чому дорівнює лінійне збільшення лінзи ?

Ответы на вопрос

Отвечает Исмаилов Таир.

Ответ:

0.5
Объяснение:
Для знаходження фокусної відстані лінзи можна скористатися формулою тонкої лінзи:

1/f = 1/v - 1/u

де f - фокусна відстань лінзи, v - відстань від лінзи до екрана, u - відстань від свічки до лінзи.

Підставляємо дані:

1/f = 1/12 - 1/24

1/f = 1/24

f = 24 см

Отже, фокусна відстань лінзи дорівнює 24 см.

Оптична сила лінзи визначається за формулою:

D = 1/f

де D - оптична сила лінзи в діоптріях.

Підставляємо значення фокусної відстані:

D = 1/0.24

D = 4.17 дптр

Отже, оптична сила лінзи дорівнює 4.17 дптр.

Лінійне збільшення лінзи визначається за формулою:

β = v/u

де β - лінійне збільшення, v - відстань від лінзи до екрана, u - відстань від свічки до лінзи.

Підставляємо дані:

β = 12/24

β = 0.5

Отже, лінійне збільшення лінзи дорівнює 0.5.

Отвечает Просалов Кирилл.

Ответ:

За формулою тонкої лінзи ми можемо виразити фокусну відстань лінзи:

1/f = 1/v - 1/u,

де f - фокусна відстань, v - відстань від лінзи до екрана, а u - відстань від свічки до лінзи.

Підставляючи відомі значення, ми отримуємо:

1/f = 1/12 - 1/24 = 1/24,

звідки f = 24 см.

Оптична сила лінзи може бути виражена як обернена значення фокусної відстані:

D = 1/f = 1/24 = 0.042 дптр.

Лінійне збільшення лінзи може бути визначене як відношення розміру зображення до розміру предмета:

m = v/u = -v/f,

m = -12/24 = -0.5.

Отже, лінійне збільшення лінзи дорівнює -0.5.