Під час виконання лабораторної роботи учень дістав чітке зображення запаленої свічки. Яка фокусна

відстань і оптична сила лінзи якщо віддаль від свічки до лінзи 30 см а віддаль від лінзи до екрана 23см?Яке це зображення ? Де знаходиться предмет?

Ответы на вопрос

Отвечает Золотова Ева.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

d = 30 см

f = 23 см

_____________

F - ?

D - ?

По формуле находим фокусное расстояние линзы:

F = d·f / (d + f)

F = 30·23 / (30 + 23) ≈ 13 см  или  F = 0,13 м

Оптическая сила линзы:

D = 1 / F = 1 / 0,13 ≈ + 7,7 дптр

Увеличение линзы:

Г = f / d = 23 / 30 ≈ 0,8

Изображение:

- Действительное

- Уменьшенное

- Перевернутое

Предмет находится за двойным фокусным расстоянием:

d > 2F

30 см > 26 см