Көлік жолдың 2/3 бөлігін 60 км/сағ жылдамдықпен, ал жолдың қалған бөлігін 40 км/сағ жылдамдықпен

жүрсе, көліктің орташа жылдамдығын табыңдар

Ответы на вопрос

Отвечает Цеханович Артём.

Объяснение:

Үш бөлік деп санасақ 1 және 2 жолда жылдамдық бірдей және 60км/сағ

3 ші 40 км/сағ

Орта жылдамлық формуласы:Uорт=U1+U2+U3/3

Формулаға салатын болсақ: Uорт=60+60+40/3=шамамен 54 км/сағ шығады

Осылай дұрыс болатын шығар.

Немесе дұрыс болмаса 60+40/2=50 деп алса болады.