А-ТОБЫ 1. Ыдыстың көлемі 0,5 дм³. Осы көлемді куб метрмен, куб сантиметрмен өрнекте 2. «Восток-3»

зымыраны 2'600'000 км-ді 94 сағат 22 минутта ұшып етсе, зымыранның орташа жылдамдығын (м/с) есебімен өрнекте 3. Машина жолдың бірінші бөлігін (4 км) 20 км/сағ орташа жылдамдыкпен, ал қалған бөлігін (12 км) 40 км/сағ орташа жылдамдықпен жүріп өтті. Машина барлык жолды кандай орташа жылдамдықпен жүреді? 4 Ұшақ Алматыдан Аягөзге 9 сағат 30 мин ұшып шықты. Ұшактын орташа жылдамдЫҒЫ 600 км/сағ. Егер Алматы мен Аягөздің арасы жуык мөлшермен 720 км болса, ұшақ қай уақытта Аягөзде болады? СРОЧНО​

Ответы на вопрос

Отвечает Шаламай Сергій.

Ответ:

Объяснение:

1) Ыдыстың көлемі 0,5 дм³. Біз бұл көлемді текше метр (м³) және текше сантиметрмен (см³) көрсеткіміз келеді.

1 текше метр (м³) = 1000 дм³

1 текше метр (м³) = 1 000 000 см³

Сондықтан,

Текше метрдегі көлем (м³): 0,5 дм³ = 0,0005 м³

Текше сантиметрдегі көлем (см³): 0,5 дм³ = 500 см³

2) «Восток-3» зымыраны 260 000 км ұшты

Бұл қашықтықты ұшуға 94 сағат 22 минут кетті

Уақытты секундтарға түрлендіру үшін:

94 сағат = 94 * 60 * 60 = 33840 минут

22 минут = 22 минут

Жалпы уақыт = 33840 + 22 = 33862 секунд

Формула арқылы: Жылдамдық = Қашықтық / Уақыт Жылдамдығы = 2600000 км / 33862 секунд = 76,786 км/с

м/с түрлендіру үшін:

1 км = 1000 м

Сонымен 76,786 км/с * 1000 = 76786 м/с

Демек, «Восток-3» зымыранының орташа жылдамдығы 76786 м/с.

3) Көлік 20 км/сағ жылдамдықпен 4 км жол жүрді

Қалған 12 км жолды 40 км/сағ жылдамдықпен жүріп өтті

Сонымен жалпы жүріп өткен жол 4 + 12 = 16 км

4 км-ге 20 км/сағ жылдамдықпен кеткен уақыт 4/20 = 0,2 сағ

12 км-ге 40 км/сағ жылдамдықпен кеткен уақыт 12/40 = 0,3 сағ.

Жалпы қабылданған уақыт = 0,2 + 0,3 = 0,5 сағ

Орташа жылдамдық = Жалпы қашықтық / Жалпы уақыт

Орташа жылдамдық = 16 км / 0,5 сағ = 32 км/сағ

Демек, бүкіл қашықтықтың орташа жылдамдығы 32 км/сағ.

4) Ұшақ Алматыдан Аягөзге 9 сағат 30 минутта көтерілді

Ұшақтың орташа жылдамдығы 600 км/сағ

Алматы мен Аягөз арасындағы қашықтық шамамен 720 км

Ұшақ 9:30-да ұшты, сондықтан бұл таңғы 9:30-ды білдіреді делік.

Келу уақытын есептеу үшін формуланы қолданамыз:

Уақыт = Қашықтық / Жылдамдық

Сандарды қосу:

Уақыт = 720 км / 600 км/сағ

Уақыт = 1,2 сағат

Ұшақ таңғы сағат 9:30-да ұшып, 1,2 сағатқа созылатындықтан, Аягөзге келесі сағатта жетеді:

9:30 + 1,2 сағат = 10:30

Сондықтан ұшақ шамамен сағат 10:30-да Аягөзде болады.