1. Автомобиль 1600 м жолды 72 км/сағ жылдамдықпен жүріп өтті. Осы жолды жүруге кеткен уақытты

анықтаңдар. 2 2. Автомобиль алғашқы 60 мин 72 км/сағ жылдамдықпен, одан кейінгі 20 мин ішінде 36 км/сағ жылдамдықпен қозғалды. Автомобильдің орташа жылдамдығы км/сағ және м/с бірлігінде кандай болады? 3 3. Велосипедші жолдын бірінші жартысын 16 км/сағ дам 60 бал пожалуйста​

Ответы на вопрос

Отвечает Филатова Екатерина.

Ответ:

1)Берілгені:

S=1600 м

v=72 км/сағ

ХБЖ:72 км/сағ=20 м/с

Табу керек: t-?

t=S/v=1600/20=80 секунд

2)Көлік алғашқы 60 минутта S1=72 * 60 = 4320 км жүрді.

Ол келесі 20 минут ішінде S2=36 * 20 = 720 км жүрді.

Көліктің жалпы жолы S=4320 + 720 = 5040 км құрайды.

Жалпы жол жүру уақыты-t=60 + 20 = 80 минут.

Көліктің орташа жылдамдығы v(орт)=5040/80 = 63 км / сағ.

М/с бірліктерінде бұл 63 * 1000 / 60 * 60 = 27,5 м/с.

Жауап: 63 км / сағ, 27,5 м / с.

3)Бұл есеп трлық жазылмаған