тіло кинули з вежі з початковою швидкістю 30 м/с у горизонтальному напрямі. Знайти швидкість тіла,

його тангенціальне та нормальне прискорення через 2 с після початку руху

Ответы на вопрос

Отвечает Kudabayeva Gulnaz.
За першу секунду руху тіло пройшло горизонтальну відстань:

x = v0 * t = 30 м/с * 1 с = 30 м

За другу секунду руху тіло пройде ще 30 метрів, тобто загальна горизонтальна відстань становитиме:

x = 30 м + 30 м = 60 м

Тангенціальне прискорення тіла дорівнює нулю, оскільки швидкість тіла залишається постійною. Нормальне прискорення можна знайти за формулою:

a = v^2 / R

де v - швидкість тіла, R - радіус кривизни траєкторії руху.

Оскільки траєкторія руху тіла є прямою лінією, то радіус кривизни дорівнює нескінченності, тобто формула спрощується до:

a = v^2 / ∞ = 0

Отже, нормальне прискорення дорівнює нулю.

Швидкість тіла залишається постійною і дорівнює 30 м/с.

Отже, відповіді:

- Швидкість тіла через 2 с після початку руху дорівнює 30 м/с.
- Тангенціальне прискорення дорівнює 0.
- Нормальне прискорення дорівнює 0.