СРОЧНО!!! ДАЮ 50 балок 12. Плавець пливе проти течії річки і зустрічає порожній човен, що пливе

за течією. Плавець продовжує пливти ще 30 хв після моменту зустрічі, а потім повертає назад і наздоганяє човен за 3 км від місця зустрічі. Визначити швидкість течії річки.

Ответы на вопрос

Отвечает Билинский Игорь.

Ответ:

Щоб визначити швидкість течії річки, давайте позначимо наступні дані:

- Vr - швидкість плавця у воді (відносно води).

- Vc - швидкість човна відносно води.

- Vt - швидкість течії річки.

Після зустрічі плавця і човна відбувається така ситуація:

Плавець пливе проти течії, тобто швидкість плавця відносно води дорівнює Vr - Vt.

Човен пливе за течією, тобто швидкість човна відносно води дорівнює Vc + Vt.

Після 30 хвилин (0.5 год) плавця пройшло (Vr - Vt) * 0.5 км.

Далі плавець повернувся і наздогнав човен за 3 км.

Отже, ми можемо записати наступну рівність:

(Vr - Vt) * 0.5 км + 3 км = (Vc + Vt) * 0.5 км

Тепер ми можемо визначити Vt:

(Vr - Vt) * 0.5 км + 3 км = (Vc + Vt) * 0.5 км

0.5(Vr - Vt) + 3 = 0.5(Vc + Vt)

Тепер виразимо Vt:

0.5(Vr - Vt) + 3 = 0.5(Vc + Vt)

0.5Vr - 0.5Vt + 3 = 0.5Vc + 0.5Vt

Тепер розв'яжемо цю рівність для Vt:

0.5Vt + 0.5Vt = 0.5Vr + 3 - 0.5Vc

Vt = (0.5Vr + 3 - 0.5Vc) / 1

Тепер ви можете ввести значення Vr, Vc та розв'язати для Vt, щоб знайти швидкість течії річки.