Катер, який пливе проти течії річки, зустрів пліт, що сплавляють річкою. Через 35 хвилин після

зустрічі з плотом катер зупинився на 25 хвилин. Після цього катер поплив у зворотному напрямку (за течією річки) і через 1 годину наздогнав пліт на відстані 5 км від міста їх першої зустрічі. Визначте швидкість течії річки, уважаючи цю швидкість і швидкість руху катера відносно берега постійними. ДАЮ 45 БАЛІВ, будь ласка, допоможіть!!

Ответы на вопрос

Отвечает Кайль Виола.

Ответ:

Давайте позначимо наступні величини:

- Vc - швидкість катера відносно берега (км/год).

- Vr - швидкість течії річки (км/год).

- T - час зустрічі катера і плоту (год).

- D - відстань між катером і плотом після зустрічі (км).

- Vp - швидкість плоту (км/год).

Після зустрічі катера і плоту катер рухався проти течії протягом 35 хвилин, тобто 35/60 години. Під час цього руху плот сплавився вниз по течії. Тому:

D = (Vc - Vr) * T

Після цього катер зупинився на 25 хвилин, що відповідає 25/60 години. Після зупинки катер почав рухатися за течією річки і через 1 годину наздогнав пліт на відстані 5 км від міста їх першої зустрічі. Тому:

D = (Vc + Vr) * 1

Ми також знаємо, що плот рухався проти течії річки, коли катер зустрів його. Тобто:

D = Vp * T

Зараз ми маємо систему рівнянь:

1. D = (Vc - Vr) * T

2. D = (Vc + Vr) * 1

3. D = Vp * T

Ми також знаємо, що через 1 годину (або 60 хвилин) плот був на відстані 5 км від міста їх першої зустрічі:

D = Vp * 60

Зараз ми можемо об'єднати всі ці рівняння:

D = 5 (км)

1. D = (Vc - Vr) * T

2. D = (Vc + Vr) * 1

3. D = Vp * T

4. D = Vp * 60

З рівнянь 3 та 4 отримуємо, що Vp = D / 60. Підставимо це значення в рівняння 2:

D = (Vc + Vr) * 1

5 = (Vc + Vr)

Тепер ми маємо Vc + Vr = 5.

З рівняння 1:

D = (Vc - Vr) * T

5 = (Vc - Vr) * T

Тепер ми маємо два рівняння з двома невідомими (Vc і Vr). Ми можемо розв'язати цю систему рівнянь, використовуючи метод підстановки або інший метод розв'язання систем рівнянь.